AktualnościAnalizyKryptowaluty

TRON: Ilość dziennych transakcji wzrosła o 500% a TVL DeFi przekroczył 8 miliardów dolarów

2 Mins read

TRON: Ilość dziennych transakcji wzrosła o 500% a TVL DeFi przekroczył 8 miliardów dolarów

Źródło: Tronscan
  • Ilość dziennych Transakcji w sieci TRON wyznaczyła nowy rekord wszech czasów, a Justin Sun ustanowił kolejny kamień milowy w postaci 10 milionów transakcji dziennie.
  • Całkowita wartość zablokowana na blockchainie Tron przekroczyła 8 miliardów dolarów.

Sieć blockchain TRON wykazuje dobre oznaki wzrostu, jednocześnie osiągając ważne kamienie milowe w ostatnich tygodniach. Dzienne transakcje na blockchainie TRON osiągnęły nowy rekord wszech czasów, wzrastając o 500 procent w ciągu ostatniego roku.

Według danych on-chain z explorera Tronscan.org, blockchain TRON obsługuje obecnie ponad 9 milionów transakcji w ciągu jednego dnia.

Jak donosi platforma CryptoRank:

Całkowita dzienna liczba transakcji w sieci TRON przekroczyła granicę 9 mln i ustanowiła nowy rekord wszech czasów w wysokości 9,27 mln. Wskaźnik ten wzrósł o 522% w ciągu ostatniego roku.

Ten kosmiczny wzrost mówi wiele o rosnącej popularności TRON w przestrzeni kryptograficznej. Podejmując kolejne wyzwanie, współzałożyciel TRON Justin Sun powiedział, że blockchain wkrótce zacznie przetwarzać 10 milionów transakcji dziennie.

Oprócz tego ogromnego wzrostu codziennych transakcji, znacznie wzrosła również liczba unikalnych adresów. Zgodnie z danymi na Tronscan, sieć blockchain obsługuje obecnie ponad 45 milionów adresów. Wzrost unikalnych adresów odbywał się w „parabolicznym tempie”, jak widać na poniższym wykresie.

Źródło: Tronscan

Silny wzrost ekosystemu DeFi w sieci TRON

Ekosystem DeFi na blockchainie TRON ma się coraz lepiej, a całkowita zablokowana wartość (TVL) przekroczyła 8 miliardów dolarów w zeszłym tygodniu 4 lipca. Jednak od tego czasu nieco spadła i aktualnie oscyluje w okolicach 7,4 miliarda dolarów, jak wynika z danych z Tronscan.

Źródło: Tronscan

TRON wspiera stablecoiny

Sieć blockchain TRON oferuje wsparcie dla wielu stablecoinów i wciąż mocno rozwija ten segment. Niezmiennie najpopularniejszym stablecoinem w sieci TRON jest USDT Tether z krążącą podażą w wysokości 32 miliardów dolarów.

Komentując to, założyciel TRON Justin Sun powiedział:

TRON jest znany z wielu udanych emisji stablecoinów, z TRC20-USDT jako najbardziej znanym przypadkiem; stały wzrost podaży #TRC20–#USDT w obiegu i wzrost unikalnych adresów są wystarczającymi dowodami na zapotrzebowanie na stablecoiny.

Z drugiej strony, stablecoin firmy Circle USDC odnotował znaczny wzrost. W niecały miesiąc podaż USDC na TRON przekroczyła 108 milionów. W ten sposób TRON staje się popularnym wyborem dla handlowców ze względu na niską opłatę transakcyjną.

Related posts
GryKryptowaluty

DogemonGo: PokemonGo oparte o Dogecoina i technologie blockchain

3 Mins read
DogemonGo, gra inspirowana PokemonGO oparta na blockchainie w której możemy zarabiać dogecoiny.
AktualnościKryptowaluty

Microsoft użyje blockchainu Ethereum do walki z piractwem

1 Mins read
Czy początek końca piractwa oprogramowania i gier? Microsoft stawia na technologie blockchain.
Air dropAplikacjeKryptowalutyPoradniki

Netbox.Browser zdecentralizowana przeglądarka, która płaci za surfowanie

2 Mins read
Netbox.Browser to przeglądarka działająca w modelu pay-to-surf, nagradza cię natywną kryptowalutą NBX za surfowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *