AktualnościBitcoin

Saudi Aramco, trzecia co do wielkości firma na świecie, planuje rozpocząć wydobycie Bitcoin

1 Mins read

Powołując się na informacje dostarczone przez brazylijskiego górnika bitcoinów Raya Nassera podczas wywiadu na kanale Bitconheiros na YouTube, Investing.com poinformował, że gigant naftowy z Bliskiego Wschodu jest zainteresowany wydobyciem bitcoina.

„Negocjujemy z Aramco. Cały czarny płyn [olej], który wydobywa się z pustyni, należy do tej firmy. Produktem ubocznym wydobycia ropy jest gaz, którego nie używają, a to jest informacja publiczna, mogę wam powiedzieć, że wystarczy, aby „zasilić” dziś połowę sieci Bitcoin.” — powiedział Nasser.

Wytwarzanie energii elektrycznej do wydobywania bitcoinów

W raporcie dodano, że firma może wykorzystać nadwyżkę gazu z wydobycia ropy do wydobycia aktywów cyfrowych, więc, zamiast utylizować produkt uboczny wydobycia ropy, Aramco może wykorzystać go do operacji zarobkowych.

Aramco musi pozbyć się tego gazu, który jest produktem ubocznym wydobycia ropy. A co, jeśli zamiast płacić za utylizacje zaczniesz na tym zarabiać?

Według Arab News, Aramco już teraz korzysta z blockchain, technologii stanowiącej podstawę kryptowalut, aby poprawić swoją wydajność operacyjną, bezpieczeństwo i obniżyć koszty. Firma zainwestowała już w dwie platformy blockchain, Data Gumbo i VAKT, aby wyeliminować procesy papierowe.

„Aramco inwestuje znaczne kwoty w technologię blockchain i ściśle współpracuje ze swoimi partnerami biznesowymi, aby zachęcić ich i przygotować do przyjęcia tej technologii. Aramco wdrożyło swoją korporacyjną platformę blockchain we współpracy z IBM, co umożliwia Aramco skalowanie swoich rozwiązań blockchain” — powiedział rzecznik Aramco.

Gazprom również idzie w tym kierunku

Rosyjski Gazprom, dziesiąty co do wielkości producent ropy naftowej na świecie, również zajmuje się wydobyciem kryptowalut. W grudniu 2020 r. państwowa firma poinformowała o udanych pilotażowych testach wykorzystania gazu, który w przeciwnym razie uległby spaleniu i uwolniłby znaczne ilości ocieplającego Ziemię gazu cieplarnianego do atmosfery, aby wygenerować energię elektryczną do wydobycia kryptowaluty.

Related posts
AktualnościKryptowaluty

Microsoft użyje blockchainu Ethereum do walki z piractwem

1 Mins read
Czy początek końca piractwa oprogramowania i gier? Microsoft stawia na technologie blockchain.
AktualnościAnalizyBitcoin

Nigeria dominuje w adopcji kryptowalut w Afryce, ale czeka ją duże wyzwanie

2 Mins read
Nigeria, najbardziej zaludniony kraj Afryki, odnotowała znaczący wzrost w adopcji Bitcoina. Ten afrykański kraj, pomimo cenzurowania handlu kryptowalutami przez rząd, był jednym…
AktualnościBitcoinKryptowaluty

Nastoletni krypto trader prowadzący wystawny tryb życia zamordowany

2 Mins read
Niedawne tragiczne zabójstwo nastoletniego brazylijskiego tradera kryptowalutowego Wesleya Pessano zostało powiązane z wystawnym stylem życia, które ofiara prezentowała na swoich kontach w…