AktualnościFinanseGiełdaKryptowalutyRegulacje

Przewodniczący SEC: Regulacje kryptowalut mogą niesamowicie przyśpieszyć wzrost całego rynku

2 Mins read

Rosnące debaty dotyczące rozwijającego się rynku kryptowalut i jego ram regulacyjnych przyniosły różne poglądy kluczowych graczy z branży. Gary Gensler, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), również dodał swój pogląd, mówiąc, że jest bardzo zainteresowany branżą. Jest jednak bardzo zaniepokojony ochroną konsumentów.

Chociaż jestem neutralny w kwestii technologii, a nawet zaintrygowany – spędziłem trzy lata, ucząc się jej, pochylając się nad nią – nie jestem neutralny w kwestii ochrony inwestorów. Jeśli ktoś chce spekulować, to jego wybór, ale jako naród mamy rolę do ochrony tych inwestorów przed oszustwami.

Podczas gdy wielu sprzeciwia się pomysłowi, aby SEC utrzymywała surowe stanowisko w sprawie regulacji kryptowalut, Gensler uważa, że właściwe jest objęcie branży kryptograficznej jurysdykcją SEC. Wyjaśnił, że Bitcoin, który jest uważany za towar, działa jak waluta. Podobnie wiele innych altcoinów uważanych za papiery wartościowe działa również jako waluty. Według niego aktywa te muszą być zgodne z zasadami SEC.

Gensler podkreślił, że zasady ochrony inwestorów muszą być egzekwowane wraz z rosnącym zainteresowaniem detalicznym i instytucjonalnym kryptowalutami. Jest to zgodne z żądaniem senatorów USA, którzy wezwali do wprowadzenia ram regulacyjnych w celu kontroli korzystania z zasobów cyfrowych. Rynek kryptograficzny odnotował ponad 220 milionów użytkowników na całym świecie i w tym roku ponad dwukrotnie zwiększył swoją wartość.

Regulacja kryptowalut może być impulsem dla branży

Przewodniczący uważa, że wpływ regulacji kryptowalut może być ogromnym impulsem dla branży, w przeciwieństwie do tego, w co wierzy wielu entuzjastów. Wspomniał o tym, jak przemysł motoryzacyjny wszedł do głównego nurtu po wprowadzeniu przez rządy przepisów dotyczących jazdy, aby zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich.

Tylko dzięki wprowadzeniu regulacji – i w pewnym sensie wyraźnie w ramach naszych celów polityki publicznej – technologia ma szansę na szersze przyjęcie.

Gensler ujawnił również, że Komisja przygotowuje plany z uwzględnieniem obaw o środowisko związane z kryptowalutami. Według szefa SEC proponują nowe zasady, które zapewnią, że firmy ujawnią swoją emisję dwutlenku węgla i inne zagrożenia dla środowiska.

Hester Peirce, komisarz SEC, nadmieniła, że coraz więcej osób chce jasności w zakresie przepisów dotyczących aktywów cyfrowych.

Wychodzę z założenia, że ludzie powinni mieć maksymalną swobodę angażowania się w projekty i transakcje, w które wierzą. Społeczeństwo musi odbyć tę dyskusję o tym, jakie są właściwe ramy regulacyjne.

Related posts
GryKryptowaluty

DogemonGo: PokemonGo oparte o Dogecoina i technologie blockchain

3 Mins read
DogemonGo, gra inspirowana PokemonGO oparta na blockchainie w której możemy zarabiać dogecoiny.
AktualnościKryptowaluty

Microsoft użyje blockchainu Ethereum do walki z piractwem

1 Mins read
Czy początek końca piractwa oprogramowania i gier? Microsoft stawia na technologie blockchain.
Air dropAplikacjeKryptowalutyPoradniki

Netbox.Browser zdecentralizowana przeglądarka, która płaci za surfowanie

2 Mins read
Netbox.Browser to przeglądarka działająca w modelu pay-to-surf, nagradza cię natywną kryptowalutą NBX za surfowanie.