AktualnościAnalizyBitcoin

Nigeria dominuje w adopcji kryptowalut w Afryce, ale czeka ją duże wyzwanie

2 Mins read

Nigeria, najbardziej zaludniony kraj Afryki, odnotowała znaczący wzrost w adopcji Bitcoina. Ten afrykański kraj, pomimo cenzurowania handlu kryptowalutami przez rząd, był jednym z liderów w handlu Bitcoin peer-to-peer na świecie.

Według danych dostarczonych przez UsefulTulips – narzędzie analityczne opracowane przez analityka danych, Matta Ahlborga, które agreguje dane dotyczące handlu peer-to-peer dla Bitcoin – miesięczne transakcje peer-to-peer Bitcoin przekroczyły 40 milionów dolarów w lipcu.

Ahlborg podkreślił również, że wyłączając inne miejsca, wolumen transakcji Bitcoin peer-to-peer na Paxful i LocalBitcoins w Afryce osiągnął rekordowy poziom 20 milionów dolarów tygodniowo, z Nigerią jako liderem z dużym marginesem, obracającą około 10% wolumenu w tym przedziale czasowym.

„Bitcoin jest przydatny w miejscach o wysokiej kontroli kapitału, wysokiej inflacji, wysokiej biurokracji i niskiej wolności gospodarczej” – stwierdził.

Nigeria bez wątpienia zalicza się do tej kategorii miejsc. Według raportów, inflacja w Nigerii wyniosła około 17,93% w maju, co sprawiło, że Nigeryjczycy szukają alternatywy dla swojej waluty narodowej, Nairy.

Młodzi Nigeryjczycy na czele rewolucji kryptowalutowej

Wysoki wolumen handlu jest również przypisywany młodej i obeznanej z technologią populacji Nigerii. Nigeria zajmuje 18 miejsce na świecie i 1 miejsce w Afryce pod względem krajów o najniższej medianie wieku i z 50% populacji poniżej 19 roku życia. Ta młoda grupa demograficzna była również częścią uczestników masowego protestu, który miał na celu położenie kresu brutalności policji i stoi na czele rewolucji kryptowalutowej w tym kraju.

Zwiększony handel Bitcoin został również powiązany z gwałtownym spadkiem przekazów pieniężnych za pośrednictwem tradycyjnych kanałów podczas pandemii, jak podaje Bank Światowy, przekazy pieniężne do Nigerii spadły o 27,7% w 2020 roku. Mogło to stanowić powód tego, dlaczego rząd Nigerii postanowił ograniczyć handel kryptowalutami w kraju.Centralny Bank Nigerii w tym czasie powstrzymał banki przed ułatwianiem transakcji dokonywanych przez Nigeryjczyków z giełdami kryptowalutowymi, jak również innymi znanymi kanałami handlowymi. Ruch ten jednak tylko zachęcił więcej osób do zainteresowania się kryptowalutami.

Jednakże, oprócz wyzwań wynikających z istniejącego rządowego zakazu dla nigeryjskich banków na ułatwianie transakcji za pośrednictwem Bitcoinów, złożoność giełd kryptowalutowych i innych platform handlowych stanowi wyzwanie dla wzrostu adopcji Bitcoina w tym kraju.


Aby adopcja wyszła poza wykorzystanie przez „obeznaną z technologią” młodą populację i stała się bardziej mainstreamowa i przyjęta przez wszystkich, platformy handlu kryptowalutami muszą stać się o wiele mniej skomplikowane, aby przeciętny Nigeryjczyk mógł z nich korzystać. W kraju wciąż jest miejsce na wiele usprawnień w kwestii adopcji kryptowalut.

Zobacz także: Drife.io ma zakłócić dominacje Ubera i Lyfta – zdecentralizowane przewozy oparte o blockchain

Related posts
AktualnościKryptowaluty

Microsoft użyje blockchainu Ethereum do walki z piractwem

1 Mins read
Czy początek końca piractwa oprogramowania i gier? Microsoft stawia na technologie blockchain.
AktualnościBitcoinKryptowaluty

Nastoletni krypto trader prowadzący wystawny tryb życia zamordowany

2 Mins read
Niedawne tragiczne zabójstwo nastoletniego brazylijskiego tradera kryptowalutowego Wesleya Pessano zostało powiązane z wystawnym stylem życia, które ofiara prezentowała na swoich kontach w…
AktualnościAnalizyGryNFT

Gra typu play-to-earn Axie Infinity przekroczyła wartość 1 miliarda dolarów

3 Mins read
Axie Infinity (AXS), gra typu play-to-earn , odnotowała serię gwałtownych wzrostów, przekraczając 1 mld USD wolumenu sprzedaży, osiągając liczbę 1 mln aktywnych…