AktualnościBitcoinKryptowaluty

Nastoletni krypto trader prowadzący wystawny tryb życia zamordowany

2 Mins read

Niedawne tragiczne zabójstwo nastoletniego brazylijskiego tradera kryptowalutowego Wesleya Pessano zostało powiązane z wystawnym stylem życia, które ofiara prezentowała na swoich kontach w mediach społecznościowych – przypominając posiadaczom kryptowalut o znaczeniu ochrony nie tylko ich funduszy, ale także ich życia.

19-latek zyskał znaczącą popularność na Instagramie, gdzie zgromadził około 134 000 obserwujących. Prowadził również konto na YouTube, gdzie publikował filmy, w których oferował porady inwestycyjne.

Pessano został zastrzelony w biały dzień. Jak donosi The Independent, jechał swoim sportowym samochodem Porsche Boxster ulicami Sao Pedro da Aldeia, miasta w południowo-wschodnim stanie Brazylii Rio de Janeiro, aby się ostrzyc, kiedy wpadł w zasadzkę grupy zabójców, którzy podróżowali srebrnym Volkswagenem.

Drugi pasażer, który siedział w jego Porsche, został ranny w strzelaninie i przetransportowany do szpitala. Brazylijska policja podała, że Passano został trafiony co najmniej czterema kulami, z których jedna była strzałem w głowę. Śledztwo w sprawie morderstwa zostało już rozpoczęte.

Wolność finansowa dzięki kryptowalutom

źródło: https://www.instagram.com/_pessano/

Twierdząc, że zapewnił sobie wolność finansową w wieku 18 lat, Pessano często przedstawiał się jako właściciel luksusowych samochodów, między innymi Chevroleta Camaro, Porsche Boxtera i kilku Mercedesów. Na jednym ze zdjęć widać było, jak handlarz „rozmawia” przez tzw. money phone, udając, że dzwoni z grubego stosu gotówki. Tego typu zdjęcia, jak się twierdzi, mogły potencjalnie przyciągnąć niepożądaną uwagę do finansów Pessano.

Fala ataków na posiadaczy kryptowalut

Najnowsze brutalne wydarzenie dołącza do niepokojącego ciągu makabrycznych ataków na traderów kryptowalutowych, które obserwuje się na całym świecie.

W styczniu ubiegłego roku trader w Hongkongu został okradziony z bitcoinów (BTC) o wartości prawie pół miliona dolarów. Norweski trader został zmuszony do skoku z okna swojego domu w zeszłym roku, gdy uzbrojony mężczyzna pojawił się w jego drzwiach. W tym samym roku w Holandii społeczność kryptowalutowa była wstrząśnięta brutalną próbą rabunku, w której trzech uzbrojonych rabusiów w kamizelkach policyjnych włamało się do budynku mieszkalnego i przez ponad godzinę torturowało 38-letniego tradera za pomocą wiertarki. W 2018 roku norweski trader został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Oslo po tym, jak sprzedał bitcoiny innej osobie za gotówkę.

A to tylko kilka z wielu zgłoszonych ataków, zagrażających bezpieczeństwu osobistemu traderów/posiadaczy kryptowalut. Nie jest jasne, jak wiele ataków lub prób ataków związanych z kryptowalutami pozostało niezgłoszonych.

Related posts
GryKryptowaluty

DogemonGo: PokemonGo oparte o Dogecoina i technologie blockchain

3 Mins read
DogemonGo, gra inspirowana PokemonGO oparta na blockchainie w której możemy zarabiać dogecoiny.
AktualnościKryptowaluty

Microsoft użyje blockchainu Ethereum do walki z piractwem

1 Mins read
Czy początek końca piractwa oprogramowania i gier? Microsoft stawia na technologie blockchain.
Air dropAplikacjeKryptowalutyPoradniki

Netbox.Browser zdecentralizowana przeglądarka, która płaci za surfowanie

2 Mins read
Netbox.Browser to przeglądarka działająca w modelu pay-to-surf, nagradza cię natywną kryptowalutą NBX za surfowanie.