AktualnościKryptowaluty

Microsoft użyje blockchainu Ethereum do walki z piractwem

1 Mins read

Nowy plan walki z piractwem, opracowany przez największego producenta oprogramowania, opiera się na technologii blockchain.

Aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się piractwa, Microsoft przedstawił nowe rozwiązanie oparte na blockchainie o nazwie Argus.

Argus to oparty na Ethereum, w pełni transparentny program, który motywuje anonimowych użytkowników zgłaszających piractwo nagrodami. Microsoft myśli o szerszym wdrożeniu tej technologii i ograniczeniu piractwa.

Nowe rozwiązanie bazujące na technologii blockchain

Walka z piractwem online jest realnym problemem dla właścicieli praw autorskich. Chociaż istnieje kilka sposobów, dzięki którym firmy zajmujące się prawami autorskimi próbują ograniczyć skale piractwa to wciąż trudno jest im przewidzieć wszystkie luki umożliwiające ominiecie zabezpieczeń.

Z tego powodu Microsoft wymyślił rozwiązanie – Argus system oparty na Ethereum, który ma być transparentny, skuteczny i ma nagradzać zgłoszenia piractwa. Ta nowa kampania antypiracka może być bardziej skuteczna, ponieważ weryfikuje każdy raport za pomocą szeregu kontroli i jest lepsza niż jakikolwiek inny dotychczas stosowany system.

Do identyfikacji źródła rozpowszechniania wykorzystuje unikalny znak wodny, który odpowiada tajnemu kodowi. Dzięki temu osoby zajmujące się tropieniem piractw mogą oznaczyć źródło jako „podejrzane”, gdy dochodzi do jego powielenia. Choć te techniczne aspekty są trudne do zrozumienia, Argus to po prostu przejrzysty system zapobiegający piractwu.

Pozwala ludziom anonimowo zgłaszać piractwo i odbierać nagrody za pomyślne oflagowanie. Program ma wsparcie naukowców z Alibaby i Carnegie Mellon University. Teoretycznie, Argus działa na różnych typach mediów, takich jak obrazy, audio i oprogramowanie.

Chociaż nie wiadomo, jak skuteczny będzie system, naukowcy twierdzą, że technologia jest lepsza niż staromodne kampanie zgłaszania piractwa, ponieważ jest bardziej przejrzysta.

Co ciekawe, południowoafrykańska firma o nazwie Custos wpadła na podobny pomysł lata temu, ale Microsoft twierdzi, że Argus jest lepszy od ich rozwiązania.

Microsoft ma zamiar zaprezentować badania nad systemem Argus na 40th International Symposium on Reliable Distributed Systems, które odbędzie się wirtualnie w przyszłym miesiącu.

Related posts
GryKryptowaluty

DogemonGo: PokemonGo oparte o Dogecoina i technologie blockchain

3 Mins read
DogemonGo, gra inspirowana PokemonGO oparta na blockchainie w której możemy zarabiać dogecoiny.
Air dropAplikacjeKryptowalutyPoradniki

Netbox.Browser zdecentralizowana przeglądarka, która płaci za surfowanie

2 Mins read
Netbox.Browser to przeglądarka działająca w modelu pay-to-surf, nagradza cię natywną kryptowalutą NBX za surfowanie.
AktualnościAnalizyBitcoin

Nigeria dominuje w adopcji kryptowalut w Afryce, ale czeka ją duże wyzwanie

2 Mins read
Nigeria, najbardziej zaludniony kraj Afryki, odnotowała znaczący wzrost w adopcji Bitcoina. Ten afrykański kraj, pomimo cenzurowania handlu kryptowalutami przez rząd, był jednym…