AktualnościAnalizyGryNFT

Gra typu play-to-earn Axie Infinity przekroczyła wartość 1 miliarda dolarów

3 Mins read

Axie Infinity (AXS), gra typu play-to-earn , odnotowała serię gwałtownych wzrostów, przekraczając 1 mld USD wolumenu sprzedaży, osiągając liczbę 1 mln aktywnych użytkowników dziennie i stając się „najbardziej wartościową kolekcją NFT w historii”.

Według danych CryptoSlam, wolumen sprzedaży wszech czasów wynosi obecnie 1,077 mld USD. Liczba nabywców wynosi 329 170, właścicieli 956 431, a liczba transakcji 2,5 mln.

Dla porównania, zajmujący drugie miejsce NBA Top Shot ma do tej pory 677 mln USD wolumenu sprzedaży, a za nim plasuje się CryptoPunks NFTs z 662 mln USD. NBA Top Shot prowadzi tutaj pod względem liczby transakcji, mając ich łącznie ponad 8,6 mln.

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin, wolumen sprzedaży Axie Infinity wzrósł o 10% i wyniósł 29 mln USD. Wyprzedza tym samym CryptoPunks, a także Bored Ape Yacht Club, World of Women i Meebits – które razem mają 20 mln USD wolumenu sprzedaży w ciągu 24h, czyli mniej niż Axie.

Kryptowaluty za granie w gry – Play-to-Earn

Screen z walki w grze Axie Infinity

Co więcej, 6 sierpnia zespół stojący za Axie Infinity ogłosił, że zanotował ponad 1 mln aktywnych graczy dziennie (DAU).

Z przedstawionych danych wynika również, że większość z tych graczy to użytkownicy Androida (685 550), następnie Windowsa (306 580), a potem odpowiednio Maca i iOS.

Część z nich nie posiadała jednak NFT Axie Monsters potrzebnych do gry. „Niektórzy gracze pobierają klienta gry nie posiadając Axies”, powiedział zespół.

Powód tego wydaje się być prosty – pobranie gry jest proste, ale granie w nią wymaga zakupu NFT. A te są zazwyczaj drogie, kosztuje kilkaset dolarów, a czasem nawet ponad 1000 dolarów.

Stypendia dla graczy

Aby zwalczyć ten problem, wprowadzane są różnego rodzaju stypendia/sponsorowania oraz programy pożyczkowe Axie. Przykładem może być zdecentralizowany startup Yield Guild Games, który niedawno nawiązał współpracę z giełdą kryptowalutową FTX, aby zapewnić finansowanie 137 nowym ” stypendystom” Axie Infinity, którzy będą hodować nowe potwory Axie.

Według raportu dewelopera Sky Mavis, na dzień 9 sierpnia zespół odnotował 1,082 mln DAU i ponad 1 mln posiadaczy Axie NFTs. Jest to wzrost z 910,700 DAU i 836,275 portfeli posiadających Axie odnotowanych 2 sierpnia.

Według agregatora danych dapp i firmy analitycznej DappRadar, branża dapp zarejestrowała ponad 1,4 mln dziennych unikalnych użytkowników w samym lipcu – co stanowi wzrost o 23,72% w stosunku do czerwca.

„Axie stał się najbardziej wartościowym zbiorem NFT w historii”, powiedział, z ponad 830 mln USD wolumenu obrotu, przy czym 600 mln USD miało miejsce w samym lipcu – co stanowi 453% wzrost w stosunku do „już solidnego czerwca”.

„Pomimo napotkania kilku problemów technicznych, które pozostawiły tysiące graczy bez dostępu do platformy gier, gra nie tylko utrzymała swoje ogromne zaangażowanie, ale znacznie wzrosła”, powiedział DappRadar, dodając, że „gry play-to-earn tworzą mikroekonomie na własną rękę”.

Rekordowe zyski gry opartej o blockchain

AXS jest tokenem zarządzającym dla gry Axie Infinity. Pomógł on Axie wygenerować więcej przychodów w lipcu niż całe blockchainy Ethereum (ETH), Binance Smart Chain (BSC) i Bitcoin (BTC) odpowiednio, powiedział raport, powołując się na dane Token Terminal.

Zgodnie z wykresem najlepszych dapps i blockchains opartym na skumulowanym przychodzie z protokołu w poprzednim tygodniu, Axie Infinity zajęła pierwsze miejsce z 86,5 mln USD 8 sierpnia, jak podaje Token Terminal.

Ogromny wzrost spowodował jednak pewne problemy po drodze, zwłaszcza z serwerem, „ponieważ nasz system logiki bitewnej nie nadążył za rosnącą liczbą graczy”, powiedział zespół w aktualizacji developerskiej z 3 sierpnia, dodając, że problem został rozwiązany w ciągu kilku dni.

O 7:20 UTC, 54. moneta pod względem kapitalizacji rynkowej, AXS, jest notowana na poziomie 43 USD. To spadek o 4,5% w ciągu jednego dnia i wzrost o 12% w ciągu tygodnia. W sumie, w ciągu ostatnich 30 dni, zyskała 157%.

Moneta osiągnęła swój rekord wszech czasów na poziomie 52 USD niecałe dwa tygodnie temu, 27 lipca, spadając od tego czasu o 18%.

Jak zacząć grać w Axie Infinity?

Related posts
GryKryptowaluty

DogemonGo: PokemonGo oparte o Dogecoina i technologie blockchain

3 Mins read
DogemonGo, gra inspirowana PokemonGO oparta na blockchainie w której możemy zarabiać dogecoiny.
AktualnościKryptowaluty

Microsoft użyje blockchainu Ethereum do walki z piractwem

1 Mins read
Czy początek końca piractwa oprogramowania i gier? Microsoft stawia na technologie blockchain.
AktualnościAnalizyBitcoin

Nigeria dominuje w adopcji kryptowalut w Afryce, ale czeka ją duże wyzwanie

2 Mins read
Nigeria, najbardziej zaludniony kraj Afryki, odnotowała znaczący wzrost w adopcji Bitcoina. Ten afrykański kraj, pomimo cenzurowania handlu kryptowalutami przez rząd, był jednym…