AktualnościBitcoinKryptowalutyRegulacje

Drife.io ma zakłócić dominacje Ubera i Lyfta – zdecentralizowane przewozy oparte o blockchain

3 Mins read

Co wspólnego ze sobą mają fundusze inwestycyjne AU21, Master Ventures, GD10 Ventures i TDefi? Wierzą i zainwestowali w całkowicie nową koncepcję wspólnych przejazdów. Wyobraź sobie Ubera. Teraz wyobraź sobie to, zdecentralizowane i na blockchainie. Wyobraź sobie – Taxi 3.0.

Poznajcie Drife.

W ciągu zaledwie dekady na podstawie technologii blockchain zbudowano ponad 1500 platform i aplikacji. Jednak ponad 90% tych projektów operuje w świecie wirtualnym, jedynie garstka znajduje zastosowanie w świecie rzeczywistym.

Zdecentralizowana platforma do wspólnych przejazdów Drife jest jedną z pierwszych, która oferuje rzeczywisty przypadek użycia.

Czy wierzysz, że zdecentralizowane aplikacje do obsługi przejazdów mogą zdetronizować Ubera, obecnego giganta usług związanych z przejazdami? Czy Drife może zabrać kawałek rynku?

Według dyrektora generalnego Drife, Firdosha Sheikha, zdecentralizowane aplikacje do obsługi przejazdów i firmy oparte na blockchain mają szansę wyprzedzić scentralizowane firmy w tym sektorze. Jednak firmy muszą działać etycznie, aby zapewnić poprawę ekosystemu.

Jednocześnie Drife ma na celu zakłócenie istniejącego modelu ekonomii dzielenia firm oferujących wspólne przejazdy poprzez zwiększenie wydajności, przejrzystości i uczciwości.

Na czym polega innowacyjność Drife?

Wyobraź sobie potencjalnego pasażera otwierającego aplikację, zobaczy on wszystkich dostępnych kierowców w wybranym promieniu. Pasażer określa swój cel podróży, a każdy kierowca ma równe szanse licytowania stawki, za którą wykona kurs. Pasażer następnie wybiera jednego kierowcę zgodnie z określonymi warunkami; na przykład, jak daleko znajduje się kierowca, reputacja i cena. Następnie generowany jest inteligentny kontrakt, który łączy konkretnego kierowcę i pasażera. Opłata jest przechowywana w depozycie do czasu zakończenia przejazdu (spełnione są warunki inteligentnej umowy). Kierowca dostaje pieniądze, a obie strony mają możliwość wzajemnej oceny.

Czy decentralizacja ulepszy rynek wspólnych przejazdów?

Pojawia się coraz więcej firm opartych na blockchain; wskazując, w jaki sposób będą korzystać ze zdecentralizowanych technologii, aby zapewnić zarówno użytkownikom, jak i kierowcom większą kontrolę. Drife jest jedną z tych firm. Opiera się na blockchainie EOS i koncentruje się na przywracaniu władzy użytkownikom, którzy tworzą wartość, czyli pasażerom, kierowcom i społeczności programistów działających w tym projekcie.

W przeciwieństwie do scentralizowanych aplikacji do wspólnych przejazdów, Drife jest zaprojektowany tak, aby nie pobierać prowizji od kierowców. Jak wyjaśnia Firdosh Sheikh, kierowca pracujący przez około 16 godzin zasługuje na zabranie całego zarobku do domu. Drife pobiera opłaty tylko raz w roku jako opłaty za korzystanie z aplikacji. Zastosowanie technologii blockchain eliminuje potrzebę centralnego organu sprawującego władze. Drife ma swój wewnętrzny token DRF, który kierowcy mogą blokować (staking) w aplikacji aby mieć większą szansę na to, że pasażer skorzysta akurat z ich usługi.

Drife ma funkcję, która pozwala platformie obliczyć taryfę podstawową zgodnie z rynkiem. Jednak ta funkcja umożliwia również pasażerowi i kierowcy negocjowanie taryfy. Pozwala to na uczciwe ustalanie cen. Dodatkowo eliminacja pośredników eliminuje problemy związane z nieuzasadnionym wzrostem taryfy w trakcie przejazdu.

Drife oferuje otwarte zarządzanie, umożliwiając pasażerom i kierowcom samodzielne zarządzanie i decydowanie w sprawach rozwoju całego projektu. Jest to korzystne dla obu stron, ponieważ mają one możliwość dokonywania wyborów. Zgodnie z road map’ą projekt ma ruszyć w Indiach w drugim kwartale 2021 r.
6 sierpnia 2021 odbędzie się IDO.

Według dyrektora generalnego, Firdosha Sheikha, plan polega na tym aby zapewnić kierowcom takie doświadczenie , które ostatecznie pozwoli im prowadzić swoją działalność całkowicie samodzielnie, bez konieczności korzystania z usług pośredników.

Czy Drife ma realne szanse na sukces?

Drife wydaje się być projektem, który ma jasny cel i koncentruje się na zapewnieniu realnych korzyści kierowcom i pasażerom. Jednak na ile jest to zrównoważone? Czy obie strony uznają zdecentralizowaną technologię za przyjazną dla użytkownika? Czas pokaże.

Każda innowacja potrzebuje czasu na adopcje, testy i kolejne iteracje. ​Dobrym przykładem innowacyjnego produktu może być Steemit, który w swoim czasie osiągnął relatywnie spory sukces, ale nie przebił się do mainstreamu. Jednak ostatnie zapowiedzi Twittera, który ma wprowadzić system możliwości nagradzania twórców kryptowalutami każą sądzić, że przejście 'klasycznych’ firm na zdecentralizowaną technologie blockchain jest nieuniknione a cały rynek jest dopiero na początku swojej drogi.

Obserwuj kanały społecznościowe Drife aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi tego projektu:

Oficjalna strona: https://www.drife.io
Telegram – https://t.me/Drife_officialchat
Twitter – https://twitter.com/Drife_official
Medium – https://blog.drife.io
LinkedIn – https://in.linkedin.com/company/drifeofficial

Whitepaper: https://1fd43b25-d251-4d48-b369-e3495c2fbbec.filesusr.com/ugd/3af3d0_25392fa7ed6e401abe6fdea1fd3c4b9a.pdf

Related posts
GryKryptowaluty

DogemonGo: PokemonGo oparte o Dogecoina i technologie blockchain

3 Mins read
DogemonGo, gra inspirowana PokemonGO oparta na blockchainie w której możemy zarabiać dogecoiny.
AktualnościKryptowaluty

Microsoft użyje blockchainu Ethereum do walki z piractwem

1 Mins read
Czy początek końca piractwa oprogramowania i gier? Microsoft stawia na technologie blockchain.
Air dropAplikacjeKryptowalutyPoradniki

Netbox.Browser zdecentralizowana przeglądarka, która płaci za surfowanie

2 Mins read
Netbox.Browser to przeglądarka działająca w modelu pay-to-surf, nagradza cię natywną kryptowalutą NBX za surfowanie.